پلات فرم های معاملاتی ایران بورس آنلاین انحصاری بوده بدین معنا که نرم افزار معاملات معاملات ارز فوق در بخش فناوری اطلاعات شرکت ACM طراحی و راه اندازی شده است و دارای خصوصیات متفاوتی نسبت به سایر نرم افزار های موجود در بازار معاملات ارز از جنبه تکنیکی و اجرایی می باشد:

برتری های تکنیکی

 • - عدم نیازبه نصب نرم افزار بر روی رایانه شخصی خود,به عبارت دیگر این برنامه بر روی سرور اصلی ACM موجود بوده و شما تنها کنسول راه اندازی برنامه فوق را تحت فرمت JAVA برای یکبار بارگذاری نموده و در دفعات بعدی مراجعه از این طریق به پلات فرم معاملاتی ایران بورس آنلاین متصل میگردیدو همین امر باعث مزیت هایی زیر میشود:
 • - ثبات بیشتر معاملات
 • - بروزرسانی اتوماتیک
 • - سادگی نصب و راه اندازی
 • - ایجاد فضای امن معاملاتی در داد و ستد ها بین مشتری و کارگزار بدلیل ارتباطات امن اینترنتی (سیستم امنیتی  SSL) که در نهایت امنیت خاطر مشتریان را فراهم می سازد
 • - ار آنجاییکه مشتریان فراوانی در طول شبانه روز به طور همزمان در نقاط مختلف جهان با سرورهای ACM در ارتباط هستند,نرم افزارهای پیشرفته این سیستم توانایی برقراری توازن ارایه اطلاعات (Load balancing) ودسته بندی ( Clustering) آنها را به منظور دسترسی یکسان تمامی مشتریان به اطلاعات لازم برای انجام معاملات را داشته وبه همین دلیل در لحظات پر ترافیک بازار تغییر محسوسی در عملکرد پلات فرم دیده نمی شود.

برتری های اجرایی

 • - قابلیت معامله بر روی نرخ ارزهای شناور به شکل لحظه ای ( ESP dealing - Executed Streaming Price feeding) بدون در خواست مظنه بازار ( RFQ - Request For Quote) از دیگر مزایای پلات فرم معاملاتی ایران بورس آنلاین محسوب می شود.امروزه بیشتر کارگزاران در انجام معاملات لحظه ای در خواست تکرار مجدد نرخ بازار RFQ را اعمال می کنند.سیستم تکرار نرخ مجدد RFQ به صورت زیر عمل می کند:
  1. - مشتری برای انجام یک معامله بر روی قیمت خرید یا فروش کلیک می کند(در نتیجه تمایل خود را برای انجام معامله در آن قیمت مشخص به کارگزار اعلام می دارد)
  2. - کارگزار در آن لحظه قیمت انتخابی مشتری را اجرا نکرده و مجددا به او مظنه قیمت متفاوتی نسبت به قیمت انتخابی او اعلام می دارد.
  3. - مشتری نرخ جدید را می پذیرد زیرا به نظر وی این تفاوت بسیار نا چیز است, در حالیکه اجرای مستمر این روش برای او بسیار پر هزینه می باشد.
 • - پلت فرم معاملاتی ایران بورس آنلاین بر سیستم What You Click Is What You Get) WYCIWYG بر روی هر قیمتی کلیک کنید,همان را معامله می کنید) استوار است ,بدین معنی که شیوه اجرایی ESP dealing عینا با همین مکانیزم انجام معاملات ، تنها با یک کلیک صورت می پذیرد.
 • - تضمین انجام دستورات تعیین شده درتمامی شرایط بازار به طور مثال چنانچه حد سود و ضرر مشخصی معین شده باشد، انجام این دستورات همیشه در قیمت مورد نظر و در تمامی شرایط بازار بدون توجه به نوسانات آن صورت خواهد پذیرفت و اساسا هیچ گونه لغزشی از دستورات مورد نظر صورت نخواهد گرفت.